رنگ آمیزی قبورشهدا(ساماندهی مزار شهدای گلستان اصفهان)

دوشنبه 15 شهریور 1395 عمومی

توسط فرهنگسرای پایداری اصفهان صورت می‌گیرد

ساماندهی رنگ‌آمیزی مزار شهدای انقلاب اسلامی/ روایتگری 102 راوی دفاع مقدس در طرح کوله‌پشتی

سرپرست فرهنگسرای پایداری اصفهان گفت: طرح کوله‌پشتی با عنوان روایتگری از دوران دفاع مقدس از اوایل تابستان امسال آغاز شد و طبق این طرح عملیات‌ و قطعه‌های گلستان شهدای اصفهان شماره بندی شده که راوی طبق این شماره‌ها روایتگری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، استان اصفهان با تقدیم بیش از 23 هزار شهید در دوران دفاع مقدس، کارنامه درخشانی در حوزه ایثار و شهادت دارد و با داشتن یک دهم از کل شهدای انقلاب اسلامی، سهم به‌سزایی در راه حفظ و حراست از این مرز و بوم ایفا کرده است.

اصفهان شهری است که مردمش علاوه بر آموزه‌های تاریخی و هنری، از روحیه مقاومت بالایی برخوردار هستند و با استفاده مناسب و به جا از این توانایی خود توانستند شهر خود را به مطلعی از جنس معرفت و ایمان تبدیل کنند.

با توجه به سخنان رهبری که فرمودند: «اگر حقیقت شهادت، به وسیله کسانی که امروز در قبال شهیدان مسؤولیت دارند، زنده بماند، حفظ و تقدیس گردد و بزرگ نگاه داشته شود، همیشه تاریخ آینده ما، از این ایثار بزرگی که آنان کردند، بهره خواهد برد. همچنان که تاریخ بشریت، هنوز از خون به ناحق ریخته سرور شهیدان تاریخ، حضرت ابی عبدالله‌الحسین(ع) بهره می‌برد؛ چون کسانی که وارث آن خون بودند، مدبرانه‌ترین و شیواترین روش‌ها را برای زنده نگه‌داشتن این خون به کار بردند.»

فرهنگسرای پایداری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در جوار گلستان شهدای اصفهان رسالت زمینه‌سازی برای آشنایی هر چه بیشتر نسل امروز با حماسه دفاع مقدس و حماسه آفرینان آن را عهده دار شد.

فضای معنوی گلستان شهدای اصفهان، همواره مورد توجه دوست‌داران انقلاب و شهدا قرار گرفته است و هر کسی هر کاری از دستش بربیاید برای شهدا انجام می‌دهد. روی قبور گل می‌گذارند، آن‌ها را با آب و گلاب می‌شویند، حجله‌ها را پاک می‌کنند.

*ساماندهی رنگ‌آمیزی مزار شهدای انقلاب اسلامی

فرهنگسرای پایداری وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان، رنگ آمیزی‌های مزار شهدای انقلاب اسلامی شهر اصفهان را ساماندهی کرده است.

از دیگر برنامه‌های اجرا شده توسط این فرهنگسرا، روایتگری از زندگی، ایثار و فداکاری شهدای هشت سال دفاع مقدس مدفون در گلستان شهدای اصفهان توسط راویان دفاع مقدس است، این راویان در کنار قبور مطهر شهدا حاضر شده و از دوران دفاع مقدس روایتگری می‌کنند که مردم با شنیدن رشادت‌های رزمندگان عبرت‌های زیادی می‌گیرند.

*روایتگری 102 راوی دفاع مقدس در طرح کوله‌پشتی

سرپرست فرهنگسرای پایداری اصفهان گفت: طرح کوله‌پشتی دو هفته یک بار با عنوان روایتگری از دوران دفاع مقدس آغاز به کار کرده است.

سعید صرامی با اشاره به شروع این طرح از اوایل تابستان امسال اظهار کرد: طبق این طرح عملیات‌ و قطعه‌های گلستان شهدای اصفهان شماره بندی شده است که راوی طبق این شماره‌ها روایتگری می‌کند.

وی افزود: در این طرح 12 راوی پیشکسوت و 90 راوی جوان همکاری می‌کنند که راویان پیشکسوت در سالن فرهنگسرا و راویان جوان در قطعه‌ها برای مردم روایتگری می‌کنند.

*رنگ آمیزی قبور شهدا در کانون «فدک و آیینه»

سرپرست فرهنگسرای پایداری اصفهان با اشاره به راه‌اندازی کانون رنگ آمیزی فدک و آیینه از اواسط مردادماه امسال تصریح کرد: کانون فدک برای آقایان و آیینه برای بانوان است که کارشناسان به صورت حرفه‌ای با رنگ‌هایی که تأیید شده بنیاد شهید است به علاقه‌مندان آموزش می‌دهند.

صرامی ادامه داد: این طرح برای اینکه قبور مطهر شهدا هدف‌دار با شمایل یکسان رنگ آمیزی شود برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به حضور 150 نفر در این طرح ابراز کرد: بانوان علاقه‌مند هر هفته چهارشنبه‌ها ساعت 8 صبح و آقایان سه‌شنبه‌ها ساعت17 برای آموزش به فرهنگسرای پایداری مراجعه کنند.

زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا باعث می‌شود که جامعه به سوی کارهای خیر سوق داده شود و روحیه ایثار و از خود گذشتگی رواج یابد و انسان‌ها از روحیه خودخواهی و خودبینی بیرون بیایند

 

پیاده سازی و اجرا مرورگران